Пътният инцидент е станал по пътя от Панагюрище за село Оборище
Малко след 04.00 часа в неделя на улица в средногорския град дежурен полицейски автопатрул засякъл „Мерцедес“. Униформените подали сигнал със светлинна и звукова сигнализация на водача да спре за проверка. Той обаче не се подчинил, продължил движението си с висока скорост и успял да напусне пределите на града по посока за село Оборище.
Минути по-късно бил получен сигнал за самокатастрофирал лек автомобил във въпросния участък.
Пристигайки на мястото полицейските служители установили, че това е лекият автомобил с водача-беглец. Оказало се, че зад волана е 25-годишен панагюрец, който е транспортиран и настанен в местната болница с травма в областта на гърдите.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата по изясняването му продължава под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.











