20 C
Пазарджик
четвъртък, 11 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Гимназията по горско стопанство стана първото училище във Велинград с автоматичен дефибрилатор

За да бъде техниката максимално полезна, екипът на гимназията премина специализирано практическо обучение за работа с уреда

Националната професионална гимназия по горско стопанство „Христо Ботев“ направи огромна стъпка в осигуряването на безопасна среда за своите ученици и служители. Благодарение на Фондация „Лазар Радков“, училището вече разполага с ултрамодерен автоматичен външен дефибрилатор. С това дарение НПГГС „Христо Ботев“ се превръща в първото учебно заведение в община Велинград, което получава и внедрява тази ценна медицинска техника.

Дефибрилаторът е високотехнологично, животоспасяващо медицинско устройство. То подава контролиран електрически импулс към сърцето, за да възстанови нормалния му ритъм в случай на внезапен сърдечен арест или опасна и внезапна аритмия. В критични ситуации всяка секунда е от решаващо значение, а наличието на подобна техника на място може да спаси човешки живот преди пристигането на спешна помощ.

За да бъде техниката максимално полезна, екипът на гимназията премина специализирано практическо обучение за работа с уреда. Обучението беше водено от двама изключителни лектори Цвятко Луджев и студентката по медицина Ина Сталева.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии