За да бъде техниката максимално полезна, екипът на гимназията премина специализирано практическо обучение за работа с уреда
Националната професионална гимназия по горско стопанство „Христо Ботев“ направи огромна стъпка в осигуряването на безопасна среда за своите ученици и служители. Благодарение на Фондация „Лазар Радков“, училището вече разполага с ултрамодерен автоматичен външен дефибрилатор. С това дарение НПГГС „Христо Ботев“ се превръща в първото учебно заведение в община Велинград, което получава и внедрява тази ценна медицинска техника.
Дефибрилаторът е високотехнологично, животоспасяващо медицинско устройство. То подава контролиран електрически импулс към сърцето, за да възстанови нормалния му ритъм в случай на внезапен сърдечен арест или опасна и внезапна аритмия. В критични ситуации всяка секунда е от решаващо значение, а наличието на подобна техника на място може да спаси човешки живот преди пристигането на спешна помощ.
За да бъде техниката максимално полезна, екипът на гимназията премина специализирано практическо обучение за работа с уреда. Обучението беше водено от двама изключителни лектори Цвятко Луджев и студентката по медицина Ина Сталева.











