Пазарджик посреща Държавната купа по дуатлон тази събота.
Състезанието ще се проведе на Острова, поради което паркът ще бъде затворен за посещение от 8 до 14 часа с цел осигуряване на условия за безопасно провеждане на турнира. Събитието е част от инициативите на Община Пазарджик и Българска асоциация по триатлон, с които се включват в Европейската седмица на мобилността. За купата ще се състезават повече от 160 спортисти от страната, съобщи пред Телемедиа Виктория Вачева от община Пазарджик.
В Държавната купа ще вземат участие 14 национално представени спортни клуба по триатлон от цялата страна, както и картотекирани състезатели от чужбина – всички разпределени в 6 възрастови групи. Българска асоциация по триатлон и Община Пазарджик ще връчат специални награди на най-успешните състезатели този сезон. За времето на провеждане на състезанието Парк-остров „Свобода“ ще бъде затворен за посетители, уточняват от общината.
С мащабната спортна инициатива се поставя началото на отношенията между Община Пазарджик и Българската асоциация по триатлон за отварянето на града за държавни първенства, развитието на широката програма на общината за повече разнообразие от спортни събития и практики в града и поощряването на висока спортна култура.











