Ученици от 9 „А“ клас на СУ „Д-р Петър Берон създадоха еко настолна игра
Чрез методиката на неформалното образование те направиха еко играта, която е живо доказателство, че сухите факти могат да оживеят, за да разкрият една интересна екологична картина.
Придвижвайки се напред по полето, участниците изтеглят листче с въпроси.
Играта е подходяща за ученици от 8 – 12 клас и успешно съчетава елементите на игра и обучение.
Еко настолната игра дава възможност на учениците да осъзнаят как техните действия могат да повлияят на околната среда.
Играта развива уменията на учениците да усъвършенстват комуникативните умения. Учи ги на устойчиво поведение, съчетавайки областите екология, химия и опазване на околната среда, биология и здравно образование, география и икономика.











