22.6 C
Пазарджик
четвъртък, 11 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Ученици създадоха еко настолна игра

Ученици от 9 „А“ клас на СУ „Д-р Петър Берон създадоха еко настолна игра

Чрез методиката на неформалното образование те направиха еко играта, която е живо доказателство, че сухите факти могат да оживеят, за да разкрият една интересна екологична картина.

Придвижвайки се напред по полето, участниците изтеглят листче с въпроси.

Играта е подходяща за ученици от 8 – 12 клас и успешно съчетава елементите на игра и обучение. ​

Еко настолната игра дава възможност на учениците да осъзнаят как техните действия могат да повлияят на околната среда. ​

Играта развива уменията на учениците да усъвършенстват комуникативните умения. Учи ги на устойчиво поведение, съчетавайки областите екология, химия и опазване на околната среда, биология и здравно образование, география и икономика.

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии