Учениците и учителите от начален етап на СУ „Д-р Петър Берон“ се включиха в Националната благотворителна кампания с конкурсен характер „Мартеничка с кауза“
Учебният ден започна с организиран базар с мартеници, за който помогнаха доброволци от 11 а клас. А за по-малко от час изработените от бели и червени конци украшения бяха изкупени.
Събраната сума е 306 евро, а средствата ще отидат в полза на деца, които се борят с тежки заболявания.
Благотворителната кампания се организира от Националния научен експедиционен клуб ЮНЕСКО, в партньорство със Сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“ и Националния студентски дом към Министерството на образованието и науката











