С поклонение пред паметника на Христо Ботев на площад „Съединение“ пазарджиклии и гости отбелязаха 150 години от гибелта на великия поет и революционер и отдадоха почит на всички загинали за свободата на България
Поклонението започна с изпълненията на Духовия оркестър, а ученици от СУ „Георги Бенковски“ представиха програма, посветена на подвига и саможертвата на Ботев и неговите четници.
Ученици от много училища бяха дошли, за да почетат паметта на Ботев.
Представители на местната власт, институции, училища и десетки граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на Ботев и сведоха глави пред подвига на националните ни герои.
Точно в 12:00 часа звукът на сирените огласи града, а с едноминутно мълчание бе отдадена нужната признателност към делото на Христо Ботев. Идеалите за свобода на Ботев и днес вдъхновяват младите българи да помнят историята и разказват за великите дела на нашите предци.











