22.6 C
Пазарджик
четвъртък, 11 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Тенис клуб „Панагюрище“ с 6 златни отличия на ученическия финал в Свищов

На проведения ученически финал от 5 до 7 клас от 29-31 май в Свищов ТК“Панагюрище“ спечелиха шампионската титла с 6 поредни победи и нито една загуба

В първенството  участваха 10-те най-добри ученически отбори на България, преминали през 3 етапа – зона, областно и финал.

В личната надпревара Денислав Раленеков и Красимир Сребреков стигнаха до четвъртфинал, а Димитър Димитров спечели шампионската титла без загубен гейм.

Ръководството на клуба благодари на състезатели, родители и не на последно място на отличния синхрон между клуба, училище “Нешо Бончев“ и Община Панагюрище, както и на преподавателката по физическо възпитание Мариета Димитрова.

След изиграване на Държавното лично и отборно първенство за юноши до 19 години състезтелите от ТК „Панагюрище“ заеха 4 място в отборната надпревара. Състав на отбора – Димитър Димитров, Денислав Раленеков, Илия Зубев, Красимир Сребреков, Георги Тодореев и Ангел Петров.

В игрите на двойки Димитър Димитров заедно със Йоан Георгиев от „Комфорт“-Варна спечелиха бронзови медали.Димитър Димитров на основание резултати и ранклистата бе определен за участие в Европейското и Балканско първенство до 15 години.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии