В Световния ден на спешната медицина бяха връчени и Годишните награди, а д-р Димитър Бакалов от Спешното отделение към МБАЛ-Пазарджик получи отличие в категорията „Спешен млад медик“
Д-р Димитър Бакалов от Спешно отделение на МБАЛ-Пазарджик беше сред отличените лекари по време на връчването на Годишните награди за спешни медици по повод отбелязването на Международния ден на спешната медицина – 27 май.
Той получи отличието в категорията „Спешен млад медик, проявил висок професионализъм при спасяване на пациенти в животозастрашаващи състояния“.
Събитието беше организирано от Инициативен комитет с участието на представители на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, Българската асоциация на спешните лекари, Националната асоциация на работещите в спешната медицинска помощ и НЦОКССМП „Проф. д-р Милан Миланов“.











