За 6-та поредна година Общински детски комплекс-Пазарджик и Общината организират конкурс за изработка на мартенички – „Баба Марта бързала“
В него традиционно се включват стотици деца от училища и детски градини в Пазарджик и населените места от общината.
Първи своите мартеници получиха медиците от Спешното отделение на областната болница, които бяха поздравени със стихчета за Баба Марта, изпълнени от десетгодишните Ана-Мария Попова, Екатерина Калоянова, Михаела Иванова и Лилия Ковачка от Начално училище „Васил Друмев“, както и от деветгодишната София Костадинова от Начално училище „Васил Левски“.
Благодарност от името на всички медици изрази главната медицинска сестра на болницата Гергана Гергинчева.
Конкурсът „Баба Марта бързала“ за пореден път доказа, че българските традиции продължават да живеят чрез добрите дела на всички деца от община Пазарджик.











