Кметът на община Панагюрище Желязко Гагов официално закри първа смяна на четвъртото издание на Баскетболна академия ДЕРБИ, която се проведе в многофункционална спортна зала „Арена Асарел“.
В краткото си слово градоначалникът на Панагюрище постави акцент на мотивацията, вярата, мечтите… Той изрази задоволството си от факта, че толкова млади хора с такъв хъс и страст се отдават на спорта, който калява характери.
От създаването си Баскетболна академия ДЕРБИ се утвърди като една от най-добрите в спортните летни лагери в България. Всяка година в нея участват над 150 деца от 11 до 17 години.
В зала „Арена Асарел“ вече започна втората смяна на академията, която ще продължи до 26 юли.И тази година в Баскетболна академия ДЕРБИ участват треньори от чужбина.











