19.4 C
Пазарджик
петък, 12 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Първата глоба от новата система на ТОЛ и МВР е вече факт

Техническо средство на Пътната агенция, разположено на път I-4 (София-Варна) в района на гр. Омуртаг, е заснело лек автомобил да се движи в посока към гр. Търговище, като през отворения му люк на покрива се подава пътник. Информацията е предадена в Пътна полиция.

След обработването й с установяването на водача и пътника са се заели служители от Областните дирекции на МВР в Ямбол, Сливен и Търговище, като координацията между тях е осъществена от ГД „Национална полиция“.

Изяснено е, че водачът е 21-годишен младеж от сливенското село Градец, а пътникът 32-годишна от ямболското село Люлин. На водача е съставен и връчен акт за установено административно нарушение по ЗДвП. Той е санкциониран за това, че по време на движение не осигурява всички условия за безопасно превозване на пътничката, която е и без предпазен колан. Предстои да бъде наложена и санкция за опит да бъде закрита част от регистрационния номер на автомобила.

Пътна полиция към ГДНП използва за налагане на санкции данни от техническите средства на ТОЛ-управлението към Агенция „Пътна инфраструктура“, разположени по цялата републиканска пътна мрежа, а не само на магистралите.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии