В Исторически музей – Стрелча започна монтажът на мултимедийната инсталация „Поздравъ отъ Стрелча“
Графичния дизайн и интериора бе създаден в духа на ХХ век ,с цел да пресъздаде атмосферата на старо курортно бюро , със съдействието на г-н Емил Михов.
Посетителите ще имат възможност да разгледат специално подготвени ретро вестници, съдържащи материали за участието на Стрелча в Първото българско изложение в Пловдив и други значими събития. След дълга и упорита работа вестниците вече са в предпечатна подготовка.
Инсталацията включва и ретро телефон, чрез който посетителят ще може да позвъни на избран обект от специален указател. След избора ще се визуализира видеоклип, представящ информация за съответното място.
Финалният акцент е възможността гостите да си направят ретро снимка в курортното бюро. Фотографиите ще бъдат издържани в стилистиката на началото на ХХ век – черно-бели, с декоративна рамка и с надпис „Поздравъ отъ Стрелча“.
Скоро туристи и гости на Стрелча ще могат да се насладят на новите инсталации в историческия музей.











