Опашка от български автомобили на Капитан Андреево – Капъкуле се образува на граничния пункт днес.
Имаше коли с регистрационни номера от различни региони в страната.
Една от причините за огромния наплив от пътуващи е евтината лира и ниската цена на бензина и дизела. Югоизточната ни съседка и най-вече близкия дограницата град Одрин се утвърди като желана дестинация за пазар за много нашенци през последните години.
Всеки уикенд се организират автобусни екскурзии с цел пазар.
Традиционно Капъкуле е един от най-натоварените пунктове не само в Европа и на Балканите, но и в света.
Източник: БНТ











