Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи Архиерейска света литургия
На службата присъстваха кметът Йордан Младенов, предствавители на местната управа, областният управител Валентина Кайтазова, общински служители, общественици и много пещерци.
Камбанен звън огласи двора на църквата „Успение на Св. Богородица“ в Пещера. Още от сутринта храмът бе пълен с хора, които бяха дошли, за да почетат Божията майка в деня, в който честваме Рождество на Пресвета Богородица или Малка Богородица.
По повод 160-тата годишнина на църквата, в Пещера бяха представители на местната управа, както и областният управител Валентина Кайтазова.
По случай празника Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейска света Литургия в храм „Успение Богородично“ в Пещера.
За пещери храмовият празникът бе повод да измолят от Божията майка здраве и благодат за себе си и семействата си.
Митрополит Николай поздрави присъстващите по случай навършването на 160 години от издигането на храма, посветен на Богородичното Рождество и благослови всички жители и гости на Пещера.











