Темата за ползите и вредите от кафето е неизчерпаема. Учените постоянно откриват негови полезни или вредни свойства и съответно препоръчват консумацията му или пък въздържание, пише „Дейли мейл“.
Учени от Сеулския университет в Южна Корея, са изследвали с помощта на магнитно резонансна томография (МРТ) мозъка на доброволци, редовно консумирали кафе в продължение на целия си съзнателен живот.
Оказва се, че любителите на тонизиращата напитка имат атрофирала епифиза, а именно тази жлеза отговаря за производството на хормона на съня — мелатонин.
Въз основа резултатите от проведените тестове, учените стигат до извода, че редовната употреба на кафе води до хронично безсъние, което практически е невъзможно да бъде излекувано.











