19.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Руски войски влязоха и в Харков

Руски военни части са влезли в Харков, който се намира на 40 километра от границата с Русия. Преди няколко часа край града беше взривен газопровод, а край Киев беше атакувана петролна база. Руска делегация пристигна в Беларус за преговори с Украйна. Украинският президент заяви, че е готов да води преговори, но на друго място, заради ролята на Беларус в руската инвазия. Местните власти призоваха жителите на града да останат в домовете и скривалищата си. От канцеларията на украинския президент съобщиха, че при експлозията на газопровода тази нощ се е образувал облак с формата на гъба и предупредиха за опасност от екологична катастрофа. Сателитни снимки показват района на Харков след взрива, както и придвижването на тежка руска техника в зоната на Атомната централа в Чернобил. Властите предупреждават за опасност от токсично замърсяване и в района на Киев, заради взривеното петролно депо, което се намира на 30 километра от столицата. В Луганска област също има взривена петролна база. Сателитни снимки показват настъплението на руски войски и към ВЕЦ край Каховка. Продължават сраженията и в Луганска област. Русия обяви, че е успяла да отблъсне украински части в няколко зони. Според информация на Пентагона, най-малко 50 процента от руските ударни сили вече са на територията на Украйна.

 

Източник: БНТ

spot_img
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова се присъединява към екипа на Телемедиа през 2015 година. Занимава се с журналистика още от ученическите си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии