15.4 C
Пазарджик
неделя, 14 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

17 септември вече е Световен ден за безопасност на пациента

За пръв път на 17 септември ще отбележим Световния ден за безопасност на пациента, след като няколко месеца по-рано решението бе взето на 72-та сесия на Световната здравна асамблея от 194 държави-членки на СЗО.

Денят ще се отбелязва под надслова: „Безопасност на пациентите: глобален здравен приоритет”. Световният ден за безопасност на пациента ще помогне на пациентите да бъдат по-осведомени и ангажирани към собственото си здраве.

Ще повиши информираността сред лидерите на мнение в здравеопазването, здравните работници и други ключови страни за необходимостта от формулиране на политики, създаване на работна култура и осигуряване на грижи, в които безопасността на пациентите е приоритет.

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телeнюз от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии