Два дни преди историческия си мач срещу шампиона на Испания, Хебър пристигна на Пиринеите. За първи път в своята история клубът от Пазарджик ще играе в най-силния клубен турнир на Европа. Веднага след кацането си в Испания, отбора започна усърдна подготовка. Всички в отбора са здрави, а в програмата им влизат тренировки, видео анализ, медицински прегледи и достатъчно време за възстановяване.
За участието си в Шампионската лига Хебър се класира след като категорично надигра най-сериозния си съперник през последните няколко сезона отбор на Нефтохимик.
Първият мач от първия кръг на евротурнира е преди началото на сезона. За него пазарджиклии се подготвиха с няколко приятелски срещи в България и Италия, както и участие на турнир в Сърбия.
А кой е съперникът на тигрите от Пазарджик? Отборът от Лас Палмас през последния сезон е шампион на Испания, както и носител на купата и суперкупата на страната. В отбора тази година ще играят двама кубинци, трима бразилци, един американец и няколко испански национали.
Втората среща ще е на 14 октомври от 19 часа в Спортна зала Васил Левски в Пазарджик.











