24-тият общински работнически турнир по шахмат стартира снощи. Състезанието ще продължи четири дни и ще се проведе в местния шахклуб. В него участват 8 мъжки и 3 женски отбора.
Общо 11 отбора участват в 24-тия работнически турнир по шахмат. Отборите са разпределени в две групи. При мъжете в първия състезателен ден убедителна победа в първа група записа oтборът на МБАЛ, който победи Общината с 2:1 точки.
Тимът на ОДМВР пък победи Човеколюбие с 3:0. Във втора група пролетният шампион отборът на Елхим Искра победи с 3:0 Ди ес Смит. Шахматистите на ВиК също се оказаха по-добри от своите съперници от Затвора и ги победиха с 3:0
При жените се изигра 1 среща между Човеколюбие, които победиха с 2:0 шахматистките на Затвора. Състезанието продължава до петък, когато ще бъдат наградени и победителите в турнира.











