17.9 C
Пазарджик
вторник, 16 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

С 41 медала СК „Шампион“ завърши сезона по триатлон

Сезонът по триатлон завърши повече от успешно за СК „Шампион“.

На последното Държавно първенство за сезона, което се проведе в Камчия, на дълга дистанция шампионите спечелиха 9 медала, от които 1 златен, 3 сребърни и 5 бронзови медала.

В нулевата група, в равностойна битка на 1 секунда след шампиона, се класира Красимир Георгиев, Иванка Стоилова пък спечели бронза в група 1. На първо място при момчетата се класира Томас Георгиев, а на трето Михаил Чакъров.

Виктория Пенева и Александър Тодоров грабнаха бронзовите медали в група 2.

В група 3 и 4 участничките ни в Световното по модерен петобой Виктория Стойнова и Михаела Зонова се класираха на 2 места.

С общо 41 медала СК „Шампион“ завърши сезона по триатлон. Златните медали са 10 – Любомир Германов донесе един медал, с по 2 медала са Симона Керезова, Томас Георгиев и Георги Илиев, с цели три медала е Михаела Зонова.
Сребърните медалисти са 15, а бронзовите – 16.

Въпреки, че много от състезателите нямаха възможност да участват във всички стартове, поради съвпадане на състезанията, това не попречи на СК „Шампион“ да завърши повече от успешно сезона.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии