Повече от 360 деца от общо 28 клуба от страната и плувци от Румъния взеха участие в най-дългогодишния турнир в страната – “Замората”. Пазарджик бе достойно представен в него от спортен клуб “Делфин”. Плувците на Ненко Чолаков за пореден път показа класа и отлични резултати.
Надпреварата се проведе на 50-метровия басейн “Спартак” в София. Тазгодишното 22-ро издание на турнира бе по-различно от предходните. Причината – проведе се без публика. Това обаче не попречи на пазарджишките плувци да се представят повече от достойно.
Сега пред състезателите на “Делфин” стои още един международен турнир. Той ще се проведе през следващата седмица, а след него и серия от републикански състезания, за които пазарджишките плувци вече дават сериозни явки за медали.
Подробности гледайте в репортажа











