17.8 C
Пазарджик
вторник, 9 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пазарджик бе домакин на Зонално ученическо първенство по тенис на маса

Спортна зала „Васил Левски“ беше домакин на Зоналното първенство по тенис на маса за ученици. Надпреварата се организира от Министерството на младежта и спорта и Българската асоциация спорт за учащи. Общо 6 отбора се пуснаха в надпреварата.

 

Ученици от 5-7 клас от 3 области – Пазарджик, Смолян и Пловдив се надпреварваха да станат зонални шампиони в турнира по тенис на маса. В първенството участват победителите от областните шампионати. Отборът на момчетата от ОУ „Проф. Марин Дриновв град Панагюрище се класира на първото място и стана шампион в Зоналното първенство на тази възрастова група. Втори се наредиха момчетата от ОУ „Христо Смирненски“ от град Стамболийски, а трети станаха учениците от ОУ „Васил Левски“ от село Змейца. В крайното класиране при момичетата шампионки са ученичките от ОУ „Христо Ботев“ от град Поповица, а вицешампионки са тенисистките от СУ „Христо Смирненски“ от Света Петка.

 

Победителите продължават участието си в последния етап от ученическите игри – финалите, които са през месец юни. Всички шампиони от Зоналното първенство по тенис на маса получиха купи и грамоти.

 

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии