27.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Заразени във ФК Хебър, тестват отбора за четвърти път

След като футболистите на Хебър бяха тествани 3 пъти за коронавирус пред определен период от време трима от футболистите са дали положителен резултат за COVID-19. Първите случаи на заразата в тима са след тестването на тима на 20 юли. Очакват се още две проби – на футболист и човек от спортно-техническия щаб на отбора.

За една от пробите тази сутрин съобщи РЗИ Пазарджик, тя е на 18-годишен юноша на отбора. Другите двама футболисти с коронавирусна инфекция са от Пловдив, научи Телемедиа.

Двама от заразените нямат абсолютно никакви симптоми, докато третият е с грипоподобни такива. 
Засега тренировъчния процес е временно преустановен, а на стадион „Георги Бенковски” започва пълна дезинфекция на помещенията. Предстои нов тест за всички.

Ако установените с COVID-19 състезатели да дадат отрицателен резултат, те ще останат изолирани. 

От РЗИ вече издирват всички контактни лица. От Хебър са уведомили ръководството на ФК Арда(Кърджали), с който тим пазарджиклии играха контрола само преди 3 дни. Срещата завърши с равенство 1:1.
 

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телeнюз от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии