17.8 C
Пазарджик
вторник, 9 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

7 медала за СК „Кодокан“ от държавно първенство в София

3 шампионски титли и 4 бронзови медала спечелиха джудистите от Спортното училище от Държавното лично първенство за момичета и момчета до 12 години. Турнирът се проведе в столицата, а пазарджишките състезатели отново доказаха, че са най-добрите.

 

Над 500 състезатели от 76 клуба от цялата страна взеха участие в Държавното първенство по джудо, което се проведе в столицата. Джудистите на „Кодокан“ успяха да спечелят 7 медала. Златни отличия завоюваха Георги Дамянов в кат. 38кг, Андрей Ганчев на 42 кг. и Стилян Гушков в кат. до 46 кг. Брознови медали спечелиха Никола Марков, Пролет Тончева, Маринела Янева и Станимир Тонов.

 

За джудистите на „Кодокан“ следва едно от най-силните състезания – отборният шампионат в Панагюрище. Надяваме се отново да завоюваме призови места, допълни треньорът Величко Серев.

 

 

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии