Още от началото на новата учебна година служителите от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР-Пазарджик извършват засилени промерки в района около и в учебните заведения.
През изминалото денонощие в двора на средно училище в Пазарджик са засечени 19-годишен пазарджиклия и 17-годишен тийнейджър от панагюрското село Елшица.
Криминалистите незабавно предприели проверки и установили, че 19-годишният младеж носи в себе си 2,5 гр амфетамин, а непълнолетният притежава неголямо количество суха марихуана.
Дрогата е иззета, а двете момчета са задържани за срок от 24 часа. Спрямо тях се водят бързи производства.











