24.2 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Мъж в ареста – влачил кучета с кола в Пещера

Служители на РУ-Пещера са установили и задържали мъж влачил последователно две кучета с автомобила си.

Вчера следобед в полицейското управление в родопския град бил получен сигнал от граждани за нехуманно отношение към животни. Униформени и криминалисти реагирали незабавно и засекли лек автомобил „Фолксваген“,  чиито водач С.М.- 67г. от Самоков е вързал куче, което теглил по улиците на града.

Оказало се, че кучетата са две и отглеждани от негова близка в Пещера, която обаче искала да се отърве от тях. Тогава С.М. предложил да свърши тази работа, но тъй като животните не били обезпаразитени той решил да не ги транспортира в автомобила. Мъжът ги теглил едно по едно с цел да ги изхвърли извън града.

Първото куче е било открито в района на сметището, но е било прегледано от ветеринарен специалист и е в добро състояние. Второто е прибрано от граждани, които са изявили желание да полагат грижи за него и да го отглеждат.

С.М. е задържан в ареста за срок от 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.

 

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии