27.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Глобиха шофьор във Велинград по снимка от социална мрежа

Служители на РУ-Велинград установиха водач извършил нарушение на правилата за движение по пътищата по публикация в социалните мрежи. Състнавен му е акт за установеното нарушение.

Вчера в социалните мрежи била публикувана снимка на лек автомобил, чийто водач преминава през железопътен прелез при спуснати бариери. По разпореждане на началникът на РУ-Велинград незабавно била извършена проверка, тъй се установило, че грубото нарушение е засечено от граждани преминаващи в близост на жп. прелез във Велинград.

Екипи на „Пътна полиция“ от управлението в курорта анализирали публикацията и установили, че нарушението е извършено по обед на 20 февруари. Водачът преминал пред прелеза при спуснати бариери и включена звукова сигнализация е 33-годишен жител на велинградския квартал „Анезица“. Съставен му е акт за нарушение на разпоредбите на Закона за движение по пътищата. Санкцията предвидена в закона за подобно нарушение е глоба в размер до 150 лева.

Изразяваме задоволство от високата гражданска активност и наличие на нетърпимост към подобни нарушения, в резултат на които би могло да настъпят пътно-транспортни произшествия с непредвидими последици.

Пресцентър ОДМВР-Пазарджик

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телeнюз от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии