28.8 C
Пазарджик
неделя, 14 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Заради срутището по пътя Велинград-Сърница свикаха Общинския щаб

Във връзка със създалата се усложнена обстановка вследствие на активирало се срутище по път „Велинград – Сърница“ беше свикан Общинският щаб за изпълнение на Общинския план за защита при бедствия

В срещата участваха представители на всички компетентни институции, ангажирани с управлението на риска и аварийно-възстановителните дейности.

Основна точка в дневния ред беше анализът на текущата ситуация около срутището на и преценката за необходимостта от обявяване на бедствено положение за част от територията на община Велинград.

По време на заседанието беше докладвано, че реката е с осигурена проводимост, водите са отклонени към язовир „Батак“, а към момента няма активни валежи.

Пътната отсечка е почистена, но преминаването на моторни превозни средства и граждани остава забранено.

Получено е уверение от Министерството на регионалното развитие и благоустройство за започване на възстановителни дейности, а експерти от „Геозащита“ ще извършат обследване на терена на 9 февруари (понеделник).

След обсъждане и поради липса на законови основания към настоящия момент Общинският щаб единодушно взе решение да не се обявява бедствено положение, като бе подчертано, че предприетите мерки и активната координация между институциите към момента гарантират контрол над ситуацията.

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии