Във връзка със създалата се усложнена обстановка вследствие на активирало се срутище по път „Велинград – Сърница“ беше свикан Общинският щаб за изпълнение на Общинския план за защита при бедствия
В срещата участваха представители на всички компетентни институции, ангажирани с управлението на риска и аварийно-възстановителните дейности.
Основна точка в дневния ред беше анализът на текущата ситуация около срутището на и преценката за необходимостта от обявяване на бедствено положение за част от територията на община Велинград.
По време на заседанието беше докладвано, че реката е с осигурена проводимост, водите са отклонени към язовир „Батак“, а към момента няма активни валежи.
Пътната отсечка е почистена, но преминаването на моторни превозни средства и граждани остава забранено.
Получено е уверение от Министерството на регионалното развитие и благоустройство за започване на възстановителни дейности, а експерти от „Геозащита“ ще извършат обследване на терена на 9 февруари (понеделник).
След обсъждане и поради липса на законови основания към настоящия момент Общинският щаб единодушно взе решение да не се обявява бедствено положение, като бе подчертано, че предприетите мерки и активната координация между институциите към момента гарантират контрол над ситуацията.











