28.7 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Изграждат STEM център в СУ „Методий Драгинов“

Започна създаването на STEM център в СУ „Методий Драгинов“, като първата стъпка беше разработването на цялостната концепция и проекта за новата STEM среда в училището

Изграждането на STEM центъра в СУ „Методий Драгинов“ започна с една смела идея – да бъдат преобразени помещения, които десетилетия наред не са били използвани за учебни цели, в съвременна образователна среда за науката, технологиите и бъдещето.

В процеса на работа първоначалната концепция трябваше да бъде променена, а в кратки срокове да бъде изработена изцяло нова визия за STEM средата. За целта започна мащабен ремонт на три помещения и коридора в приземния етаж на училището. Част от тези помещения не са били използвани за обучение още от построяването на училищната сграда през 1962 година.

Началото беше поставено с почистване и подготовка на пространствата – дейност, в която се включиха учители, родители и доброволци от местната общност. Още тогава стана ясно, че този проект няма да бъде просто ремонт, а кауза, зад която застават хора, обединени от желанието децата на Драгиново да учат в модерна и вдъхновяваща среда.

Строителната фирма, изпълняваща ремонта, оказа пълна подкрепа на училището. Работниците вложиха огромен труд, лично отношение и внимание към всеки детайл при преодоляването на десетките предизвикателства, възникнали по време на ремонта. Особено емоционален момент беше фактът, че голяма част от хората, работили по обекта, са от село Драгиново. Те вложиха не само своя професионализъм и енергия, но и сърцето си, защото създаваха среда за своите деца и за бъдещето на местната общност.
Много хора работиха неуморно, включително и доброволно, за да може обектът да бъде завършен в кратките срокове, с които разполагаше училището.

В рамките на ремонта беше изградена и „топла връзка“ към коридора на съседния приземен етаж – решение, което не само улеснява достъпа между помещенията, но има и важно значение за безопасността и изпълнението на изискванията за евакуация.

В резултат беше създадена STEM среда с различна и разпознаваема визия – пространство, което съчетава модерна архитектурна концепция, технологично усещане и вдъхновяваща атмосфера за учене и развитие.

Към момента ремонтните дейности са завършени, а монтирането на оборудването вече започна.

Изграждането на STEM центъра в СУ „Методий Драгинов“ се реализира по Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“.

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии