17 C
Пазарджик
вторник, 16 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Във Велинград МБАЛ отново стана обект на дискусия

Общинските съветници във Велинград одобриха сключването на договор за наем между „Медицински център Велинград-2017” и „МБАЛ-Велинград” за помещенията, които се намират на първия етаж от четириетажната сграда, собственост на болницата. Местните политици одобриха също сключването на договор за наем между тези две лечебни заведения за отдаване под наем на Ренгенова уредба за компютърни томографии и изграждането на четириетажна постройка за асансьорна клетка, обособяване на инфекциозно отделелние и извършване на ремонтни дейности в МБАЛ-Велинград. Исканията предизвикаха коментари в залата.

Местният парламент подкрепи още искането за отпускане на дългосрочен безлихвен заем от централния бюджет в размер на 2 900 000 лева. От администрацията заявиха,че със средствата ще се подпомогне общината, заради влошеното й финансово състояние, вследствие на кризата покрай КОВИД-19. Ефектът, който се очаква от поемането на дълга, е достъп до пълния размер на полагаемата Изравнителна субсидия за последното тримесечие на 2020 г.

Подробности гледайте в репортажа

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии