17.2 C
Пазарджик
понеделник, 8 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Община Велинград ще събира задълженията си чрез ЧСИ

Настоящата година ще бъде една от най-тежките във финансов аспект за община Велинград. Това заяви пред медиите заместник-кметът Атанас Палигоров. Причината – предстоящ падеж по голям банков кредит на предходното общинско ръководство, изплащане на краткосрочни задължения, както и финансиране на проекти. И всичко при блокирани приходни сметки на администрацията.

 

През 2019 година община Велинград трябва да изплати сумата от 4 800 000 лева по различни кредити. Това са банкови задължения натрупани от предходното общинско ръководство, както и такива към Министерството на финансите от настоящото. Палигоров отбелязва, че общината е невъзможно да се справи с плащането по кредити при запори на приходните сметки от частните съдебни изпълнители. Затова администрацията търси помощ от Министерството на финансите под формата на безлихвен кредит. Ако средствата бъдат отпуснати от ведомството на Владислав Горанов, общината ще функционира нормално през тази година, категоричен е Палигоров. Заместник-кметът коментира и цялостното финансово състояние на общината към днешна дата.

 

Според Атанас Палигоров общината ще работи и за повишаване събираемостта на местните данъци и такси. Ако същите не предприемат действия по изплащане на своите задължения ще бъдат дадени на частни съдебни изпълнители, които да събират дължимото на общината.

 

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии