Ученици от СУ „Методий Драгинов“ в Драгиново организираха благотворителен концерт и базар под наслов „От деца за деца“
Събраните средства от базара и концерта са за хора от селото , които имат нужда от лечение и подкрепа. Това събитие доказа, че когато хората са обединени от доброто, няма невъзможни неща.
На централния площад в Драгиново млади и възрастни се събраха с отворени сърца, за да подадат ръка на хора от селото, които имат нужда от подкрепа.
Главните организатори бяха ученици от СУ „Методий Драгинов“, които бяха подготвили благотворителен базар.
Жители от цялото селото се включиха в базара с домашно приготвени сладки и солени изкушения, ръчно изработени сувенири и всякакви изделия, които веднага бяха разпродадени. Децата показаха, че когато са заедно, даряват надежда там, където тя е най-нужна.
А зад всички доброволци, които са основният двигател, неотлъчно застанаха и техните учители.
Освен благотворителния базар, НЧ „Методий Драгинов – 1936“ събра таланти от община Велинград.
А концертът, който бяха организирали учениците, надмина очакванията на всички. Сцената на читалището затуптя в един ритъм – ритъмът на доброто.
В благотворителния концерт участие взеха таланти от училища и детски градини, танцови и певчески състави, театрални школи и фолклорни групи. И всички те обединени от общата кауза – да помогнат на хора в нужда.
Всеки щанд от базара, всяко изпълнение на сцената и всяка подадена ръка бе жест на добро и символ на надежда, че обединено село Драгиново се превръща в едно голямо семейство.
Oще за благотворителните събития в Драгиново, както и атмосфера от концерта гледайте в Час Пик тази вечер след новините











