По случая е образувано досъдебно производство
Вчера от местното настоятелство на мюсюлмансия храм подали сигнал в полицейския участък в Сърница, че непознат е нахлул в сградата на джамията. Натрапникът отмъкнал кутия за дарения с намиращи се в нея пари.
След незабавно предприето разследване месните служители на реда идентифицирали самоличността на крадеца. Оказало се, че това е 14-годишен тийнейджър от родопското градче.
По случая е образувано досъдебно производство, а с малолетното лице работят криминалисти и инспектор „Детска педагогическа стая“.











