19.4 C
Пазарджик
петък, 12 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Остава в сила бедственото положение във Ветрен

Бурята и силният дъжд вчера следобед подкопаха основите на асфалта по главната улица на град Ветрен. Участъкът вече се разчиства. Пороят не е причинил щети по къщите, няма и пострадали хора.

„Дъждът беше наистина пороен. 1 час. Имаше буря със страшна сила. Водата вървеше по главната улица. Стигаше до някои от къщите”, обясни кметът на града Радослав Лютаков.
Заради състоянието на пътя обаче от община Септември решиха да обявят бедствено положение. То ще остане в сила докато от регионалното министерство не реагират на сигналите за недовършената инфраструктура в града.

Вече четвърта година пътят е само с основен слой асфалт. Според кмета на Ветрен това е трябвало да направят от Агенция „Пътна инфраструктура“, тъй като подкопаната от дъжда улица е част от републиканската пътна мрежа.

Обвинения към регионалното министрество отправя и общинския кмет Марин Рачев, който заяви че многократно е уведомявано за състоянието на пътищата в общината. Той допълни, че това, което е отговорност на администрацията, е направено. „Този път не е на общината, отговорност на АПИ е да го поддържа”, коментира Рачев.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии