Работещи в читалищата на Пазарджишко и наставници на читалищни Дигитални клубове участваха в Областен информационен семинар на тема: „Дигитална компетентност на следващо ниво“
Организатор на форума беше Регионалният ресорен център. Възможностите за обучение бяха в различни нива: базово, средно, напреднали и експерти, представи мениджърът за Южна България по програмата за придобиване на цифрова компетентност Калин Тодоров от Ораг Инженеринг.
Семинарът имаше за цел да информира работещите в читалищата за продължения срок за такова ваучерно обучение, безплатно за заети и безработни лица на възраст от 16 до 75 години. Да представи Дигиталните читалищни клубове и Информационните центрове като възможност за провеждане на занятия по програмата за, колкото се може повече, хора по места.
Участниците във форума бяха ангажирани с разглежданата тема. Имаха предварително обмислени въпроси, на които получиха отговори от лектора Калин Тодоров и от водещата на семинара Радка Енчева-Кочева. Тръгнаха с яснота как могат да помогнат на повече местни хора да кандидатстват за ваучери, за да се възползват от последната възможност за безплатно обучение в дигитална компетентност. Защото оставащото време до затваряне на мярката е кратко и настава времето, в което липсата на сертифицирани цифрови умения и знания ще ни дискредитира на трудовия пазар и в социума.











