Броени дни след 24 май ,Пещера отбеляза финала на художествено-творческата година в читалище „Развитие-1873“ с концерта „Сърцето на културата и просветата“
Сцената на читалището грейна от усмивки и затрептя в български ритми, под съпровода на родопската гайда. Настроение превзе залата. Пееха и танцуваха деца и възрастни от читалищните творчески колективи: ТС “ Хоп-троп“, ТС „Абракс“, детска школа по народни танци „Абракс“, детска вокална група „Чучулига“, вокална група „Перистера“, група за автентичен фолклор „Родопчани“ – с художествени ръководители Елена Баренски Димитър Шопов на танцовите формации и Павел Куцев на певческите колективи. Гостуваха малчуганите от ДГ “Вълшебство“ с. Козарско.
Цветя и поздравителен адрес изпрати кметът на община Пещера Йордан Младенов. Сред публиката бяха заместник-кметът Гълъбина Митрева, директорът на Дирекция “Образование, култура, спорт и младежки дейности Силвия Връбчева и Радка Енчева-Кочева от РЕКИЦ „Читалища“ – Пазарджик.











