В навечерието на празника на виното и любовта – 14-ти февруари в Пещера 24 двойки отпразнуваха заедно своите златни сватби
Тържественото събитие е организирано от община Пещера и читалище „Развитие“. Всички двойки си припомниха един от най-важните дни в своя живот – сватбеният. А пред екипа ни юбилярите споделиха и рецептата за дълъг и щастлив семеен живот.
Под звуците на Менделсон, 24 семейни двойки от Пещера отбелязаха своите златни сватби – 50 години брак, споделени мечти и незабравими спомени.
Тържеството се превърна в символ на устойчивата любов. Всички в залата гледаха с възхищение двойките и ги поздравиха за тяхната любов, устояла на времето.
Под звуците на любими мелодии и с усмивки на лицата, юбилярите си припомниха първите срещи, сватбените обети и трудностите, които са преодолявали рамо до рамо.
Любовта не е само чувство. Тя е избор, който правиш всеки ден, сподели семейство Сарафови от Радилово.
Но любовта винаги остава, категорични бяха семействата. Пред екипа ни те споделиха и тайната на дългия и щастлив брак.
В знак на уважение, всяка дама получи красиво лале, а господата – златно сърце с пожеланията да продължат да пазят жив огънят на любовта. Юбилярите бяха поздравени от самодейците към читалище „Развитие“ с ръководител Павел Куцев.
Празникът в Пещера е не просто честване на годишнина, а урок по взаимност. Видяхме 24 двойки, чиито истории са вплетени в една– историята за любовта, която не избледнява с времето, а става все по-силна и истинска.











