С едноминутно мълчание и падане на колене Пещера отдаде почит на великия син на България – Васил Левски
Пред неговия паметник в центъра на града се събраха десетки ученици и пещерци, които сведоха глави в знак на уважение пред делото на Апостола.
Васил Левски остава символ на българската борба за независимост и дори след 153 години, той все още ни обединява и ни прави горди българи.
Пред паметника на Апостола венци и цветя бяха положени от кмета на общината, от председателя на Общинския съвет, от политически лидери, общественици и много училища и детски градини.
Със стихове и песни, посветени на Апостола, децата от 4-та група на ДГ „Слънчо“ поздравиха всички присъстващи.











