В навечерието на 24 май с пламъка на знанието ще поставим началото на празничните чествания
Празничното шествие на учениците от СУ „Св. Климент Охридски“ и ПГХВТ “Атанас Ченгелев“ ще стартира пред входа на гимназия ПГХВТ “Атанас Ченгелев“в 20:30 в навечерието на 23 май. Шествието ще се проведе през главните улици на града и към него ще се присъединят и учениците от ОУ ,,Петко Р. Славейков“ ,ЦПЛР-ОДК, НУ ,,Михаил Каролиди“, ОУ ,,Св. Патриарх Евтимий“ и ОУ ,,Любен Каравелов“ и ще завършат на площад „България“.
След приключването на празничното шествие ще стартира кратка програма под наслов „Огънят на словото“ ,която ще бъде представена пред сградата на Община Пещера.
На 24 май Община Пещера и всички жители и нейни гости ще почетат празника на Светите братя Кирил и Методий с тържество по случай най-българският празник отново на пл.“България“ в 10:30ч.
Екип от „Детско полицейско управление“ ще се погрижи за правилното протичане на празника , а по време на празничната програма ще се състои тържествено награждаване на ученици,учители и културни дейци ,постигнали успехи в учебната дейност и развитието на културата на Община Пещера. Също така ще бъде връчен и приз за „Учител на годината“.
Община Пещера кани директорите и екипите на детските градини, ЦПЛР ОДК и читалищата в общината, както и всички граждани и гости на града да посетят концерта, за да станем съпричастни с тържеството за българската азбука, просвета и култура.











