Новооткритите STEM кабинети са пространство, където учениците имат възможност да учат чрез практика, технологии и творчество
Директорът на учебното заведение Виолета Паева посрещна в училищния двор кмета на Община Пещера Йордан Младенов, заместник- кмета Гълъбина Карамитрева, секретаря на Общината Галя Стоянова, както и началника на РУО- Пазарджик Дора Дулчева- Величкова и представители на образователните институции.
С празнична програма учениците приветстваха гостите по повод откриването на новите учебни кабинети, оборудвани със съвременни технологии и създадени да насърчават любопитството и креативността на децата.
Кметът Йордан Младенов се обърна към децата с думите: „Тези кабинети са създадени за вас. Тук ще задавате въпроси, ще се научите да творите и ще търсите решения на задачи, чиито отговори могат да променят света около вас.“
Той отбеляза, че откриването на STEM кабинетите е важна крачка към бъдеще, в което знанието, технологиите и любопитството вървят ръка за ръка.
По време на събитието гостите разгледаха двата модерно оборудвани STEM кабинета и разговаряха с преподавателите за предимствата, които новата среда предоставя.
Учителите споделиха, че интерактивното обучение ще направи учебния процес по- интересен и ефективен, а децата ще имат възможност да усвояват знания чрез практически дейности, работа в екип и използване на нови технологии.
Учениците демонстрираха своите знания с кратка презентация за Слънчевата система и нагледни упражнения в новата учебна среда, показвайки как STEM обучението превръща ученето в увлекателно преживяване.











