Отличиха учители и културни дейци
С внасяне на училищните знамена започна честването за 24 май в Пещера. Ученици от шестте учебни заведения изпълниха централния площад на града. На тържеството най-развълнувани бяха учениците, които с гордост носеха буквите от българската азбука.
Специални гости на събитието бяха кметът на Община Пещера Йордан Младенов, депутатът Васил Филев, общински съветници, общественици, културни дейци.
По традиция грамоти бяха връчени на учители и културни дейци в Пещера, Радилово и К. Димитриево. Тази година бяха връчени и специални награди на изявени учители и културни деятели в общината. Специални отличия имаше и за служителите от Центъра за подкрепа и личностно развитие и Общински детски комплекс. Тези признания не са само лични награди – те са израз на дълбоката благодарност на цялата общност към учителската професия. Званието „Учител на годината“ отиде при София Якимова от СУ ,,Св. Климент Охридски“, посветила целия си професионализъм и всеотдайност на учениците в училището.
Празникът продължи с програма от учениците.











