Честването на 150-тата година от избухването на Априлското въстание в пещерското село Радилово започна с историческа възстановка
С официална церемония по поднасяне на венци и цветя пред Паметника на Трите поколения гостите сведоха глави пред подвига на героите.
Сред тях бяха народните представители от „Прогресивна България“, представители на политически сили, общински съветници, кметове на общини от област Пазарджик, много жители и гости на селото.
Първи към присъстващите се обърна кметът на Радилово Димитър Данчев.
Паметните събития славната ни история продължават да ни събират, посочи и кметът на Пещера Йордан Младенов.
А след приветствията, празничната програма в центъра на Радилово продължи с изпълненията на самодейците от местното читалище











