16.8 C
Пазарджик
сряда, 17 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пазарджишката полиция настоява за изграждане на видеoнаблюдение в града

Областната дирекция на МВР в Пазарджик работи активно във взаимодействие с местната власт за превенция на престъпността опазване на обществения ред и осигуряване спокойствието на гражданите в региона.

Едно от тези направления на взаимодействие е изграждането на системи за видеонаблюдение. Още през юни 2015 година, както и в края на 2017 година директорът на ОДМВР-Пазарджик старши комисар Йордан Рогачев изпрати писма до кметовете на общини и общинските съвети. С тях той призова местните власти да обърнат сериозно внимание на възможностите за изграждането на системи за видеонаблюдение.

Тези системи, разположени по подходящ и ефективен начин на точки, определени след внимателен анализ на средата за сигурност са метод, който е доказал своята ефективност, както по отношение на превенцията, така и при работата по разкриването на конкретни престъпления и други закононарушения.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии