Националната програма за енергийна ефективност ще продължи и през следващата година, обяви кметът Тодор Попов на среща с живеещите в санирания блок на ул. „Свобода“ №15. Срещата на градоначалника с обитателите на блока бе по повод приключването на строително-монтажни работи, свързани с рехабилитация и обновяването на сградата.
Мерките за енергийна ефективност на сградата на ул. „Свобода“ №15 са на стойност от близо 240 хиляди лв. без ДДС. Извършени са строително-монтажни работи, свързани с рехабилитация и обновяване на многофамилната жилищна сграда, в това число ремонт на покрив, полагане на хидроизолация и топлоизолация; подмяна на дограма; полагане на топлоизолация на стени и подове; подмяна на стълбищно осветление; изграждане на мълниезащитна и заземителна инсталации. За подобряване на достъпа на хора с увреждания в сградата е монтиран и подемник за инвалидни колички.
Живеещите в санирания блок са изключително доволни от обновяването на сградата.
Тодор Попов увери живеещите, част от които се оплакаха от незавършени ремонтни дейности по терасите, че това ще стане по най-бързия начин. Кметът съобщи, че от информацията, която има санирането продължава от следващата година.
В Пазарджик има 76 сдружения на собствениците, които са одобрени, което значи, че за следващата година ще има възможност да работим по 76 сгради по Националната програма, посочи Тодор Попов. Той поясни, че самоучастие няма да се изисква, ще могат да се обновяват и къщи в населените места и да кандидатстват сдружения, регистрирани след 2016 г.











