Стотици пазарджиклии днес посрещнаха състезателите от Giro d’Italia, които стартираха в днешния ден в Пловдив
Огромен екран пред сградата на Общината проследяваше движението на колоездачите от Giro d’Italia. Цялото трасе бе подчертано с розови ленти с емблемата на състезанието, а сутринта организаторите от Италия направиха последна проверка и останаха доволни.
Първите трима от колоездачите преминаха през главния булевард „България“ точно в 14.02 часа, а няколко минути по-късно дойде и основната колона. Която пое в посока Звъничево и след това към Боровец, за да се спусне през Самоков към София, където днес е финалът на състезанието.
Огромни тълпи от хора приветстваха първо тримата Тароци, Тонели и Севия, а след това и основната колона, която премина покрай тях с 2:20 минути закъснение.
Публиката в Пазарджик бе многобройна и разположена от двете страни на трасето, по което се движеха колоездачите, но основната група бе край фен – зоната на бул.“България“.
Следобед след 17 часа колоната ще финишира в София. Очакванията са финалът да бъде решен след масов спринт, още повече, че заключителните осем километра по „Цариградско шосе“ до Парламента са изцяло в права линия.











