26.1 C
Пазарджик
четвъртък, 18 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Ще има ли площадка за строителни отпадъци?

На редовното си заседание общинските съветници одобриха община Пазарджик да може да разходва средствата отчислени по Закона за управление на отпадъците. Предстои да бъде изготвена прогноза за какви дейности, свързани с отпадъците ще бъдат използвани. Точката в дневния ред обаче повдигна въпроса за липсата на специална площадка за третиране на строителни отпадъци.

Очакванията са до лятото на 2022 година да има готова втора клетка на Регионалното депо.
Подобни решения за използване на отчислените средства по чл.64 от Закона за управление на отпадъците са взели и останалите общини в сдружението.

Община Пазарджик има сключен договор с ДЗЗД Център за рециклиране – Пазарджик с предмет на договора осъществяване на експлоатация и стопанисване на инсталацията за предварително третиране на смесени битови отпадъци от общините Пазарджик, Пещера, Батак, Брацигово, Септември, Белово и Лесичово и на Инсталацията за компостиране на разделно събрани зелени и/или биоразградими отпадъци от общините Батак, Брацигово,Лесичово, Пазарджик и Пещера. Инсталациите се експлоатират от 01.2021 г., като за същия договор ежемесечно се заплаща за предоставената услуга.

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телeнюз от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии