Само за два дни — двама загинали мотористи и един тежко ранен
След черния уикенд с двама загинали мотоциклетисти и един, който е с опасност за живота, от Областна дирекция на полицията в Пазарджик отправят апел към всички участници в движението за отговорно шофиране. Според органите на МВР скоростта е основната причина за тежките пътни инциденти, ето защо призовават мотористите да спазват ограниченията и да шофират разумно.
Двама мотоциклетисти, които загинаха са на 20 и на 31 години, а третият който е с опасност за живота е на 20 години.
Ася Кепчелюва от Драгиново кара мотор от две години. Младата дама също отправя апел за по-внимателно и отговорно шофиране.
Статистика на МВР показва, че само през миналата година близо 800 са инцидентите с мотористи. Жертвите са 50, а ранените над 500. След промените в Закона за движение по пътищата санкциите за водачи на мотори, които са без предпазна каска са 50 евро и отнемане на 10 контролни точки. Според мотористи и експерти обаче глобата трябва да се увеличи.











