По повод Международния ден на книгата и авторското право в Детския отдел се състоя един истински празник за децата, обичащи книгата и четенето.
Гости бяха децата от Клуб “Рицари на книгата“ към Основно училище “Любен Каравелов“ и възпитаниците на Детска градина „Валентина Терешкова“.
„Рицарите“ бяха подготвили истински спектакъл, като изиграха откъс от „Малкият принц“ от Антоан Сент дьо Екзюпери.
Малките ни гости изгледаха в захлас представлението на учениците на главния „рицар“ на книгата г-жа Христинка Илкова. Поздрав имаше и за артистите от малките балерини на Детска градина „Валентина Терешкова“.
Оказа се, че гостите, освен книгите, обичат много и танците, защото всички заедно играха танца на пожарникаря, на шоколада и още много други.
Инициативата беше уважена и от директорката на Основно училище “Любен Каравелов“ г-жа Димова, която зарадва малчуганите, като им подари оригинално оформена „Молба на книгата“.
Дните, посветени на детската книга и на детското четене, завършиха. Но ние, в Детския отдел, продължаваме да четем и да работим в посока насърчаване на четенето и развиване на любов към книгата от най-ранна детска възраст. Скъпи деца, учители, родители и партньори в нашата мисия! Заповядайте в нашия отдел-храма на мъдростта и знанието! Ние сме тук и Ви очакваме !
Източник: Регионална библиотека „Н.Фурнаджиев“











