Медицински сестри от Пазарджик се включиха ефективно в националния протест на медицинските специалисти в София. Те се огранизираха сами и платиха от джоба си разходите по организацията.
Каква е причината медицинските лица да бъдат толкова настоятелни и какви са исканията им обясни пред Телемедиа един от най-активните участници в простеста.
Медицинската сестра Димитрия Димитрова, която е координатор на протестите за нашата област, коментира исканията на специалистите, които далеч не са свързани само с увеличение на заплатите им. Те искат промяна на цялата система. Целта на протеста им е една – промяна на системата и контрол на парите в здравеопазването. Димитрова е категорична, че и сега пари има достатъчно, но те не отиват по предназначение.
Димитрия Димитрова е изненадана, че премиерът Бойко Борисов не е пожелал да се срещне с протестиращите, защото е убедена, че той трябва да чуе от първо лице за тежкото положение в българското здравеопазване. Тя работи на линейка от дълги години и е ужасена от условията, които е видяла в много от домовете на болните, които е посетила.
Тя призна, че е получила заплахи заради участието си в протестите, но е категорична, че това няма да я откаже.











