24.2 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пазарджишките медици: Протестът ни не е само за заплати

Медицински сестри от Пазарджик се включиха ефективно в националния протест на медицинските специалисти в София. Те се огранизираха сами и платиха от джоба си разходите по организацията. 

 

Каква е причината медицинските лица да бъдат толкова настоятелни и какви са исканията им обясни пред Телемедиа един от най-активните участници в простеста.

 

Медицинската сестра Димитрия Димитрова, която е координатор на протестите за нашата област, коментира исканията на специалистите, които далеч не са свързани само с увеличение на заплатите им. Те искат промяна на цялата система. Целта на протеста им е една – промяна на системата и контрол на парите в здравеопазването. Димитрова е категорична, че и сега пари има достатъчно, но те не отиват по предназначение.

 

Димитрия Димитрова е изненадана, че премиерът Бойко Борисов не е пожелал да се срещне с протестиращите, защото е убедена, че той трябва да чуе от първо лице за тежкото положение в българското здравеопазване. Тя работи на линейка от дълги години и е ужасена от условията, които е видяла в много от домовете на болните, които е посетила.

 

Тя призна, че е получила заплахи заради участието си в протестите, но е категорична, че това няма да я откаже.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии