Пазарджишки ученици завоюваха призови места на Национално състезание по компютърно моделиране, организирано от Министерство на образованието и науката
Втори в България се класира Стоян Петришки от 4-ти „а“ клас, а Теодор Бакалов от 4-ти „б“ клас постигна резултат в първата 12-ка.
Учениците преминаха усилена подготовка под ръководството на Румяна Белева, заместник-директор по учебната дейност. Неотлъчно до тях в състезателните дни бяха и родителите им, които оказаха огромна подкрепа и съдействие за спокойното протичане на целия престой.
Престижната надпревара се проведе в периода в град Шумен. Участниците бяха повече от 100 деца от цялата страна, които демонстрираха знания, логическо мислене и творчески подход при създаването на компютърни програми за решаване на различни задачи.
Учениците работиха със средствата и средите за програмиране, които се изучават в III и IV клас по учебния предмет „Компютърно моделиране“ от общообразователната подготовка.
Официалното откриване стартира с техническа конференция, в която участваха членовете на националната комисия по оценяване, учители и състезатели.
Вторият ден учениците показаха умения да създават интерактивни проекти, анимации и алгоритмични решения, като съчетаха знания по логика, математика и програмиране.
Последният ден на състезанието беше посветен на церемония по награждаването на най-добрите участници. Наградите връчиха Владимир Кършев – експерт по информационни технологии в Министерството на образованието и науката и Светлана Милева – началник на Регионалното управление на образованието в Шумен.











